Garanti & İade

 

İADE ve DEĞİŞİM İŞLEMLERİ

Temel kural olarak aldığınız ürünü teslimat tarihinden itibaren 7 iş günü içerisinde GÜMÜŞZADE GÜMÜŞ’ün düzenlemiş olduğu faturanız ile iade edebilirsiniz. İade veya değişimlerde kargo ücretleri müşteriye ait olacaktır. Kişiye özel ürünlerin iade veya değişim kesinlikle kabul edilmemektedir.

 

* İADE ÜRÜNLERİNİZİ MUTLAKA FATURANIZ İLE GÖNDERİNİZ.

* İade edeceğiniz ürünü MNG Kargo ile aşağıdaki şekilde tarafımıza gönderebilirsiniz.

İade Şartları

  • Siparişinizi size teslim tarihinden itibaren 7 gün içerisinde aşağıdaki adımları izleyerek iade ya da değişim yapabilirsiniz. 7 günü aşan iade talepleriniz ne yazık ki kabul edilememektedir.
  • İade etmek istediğiniz ürünlerin kargo ücretleri iade eden müşteriye ait olacaktır.
  • Ürün elimize geçip iadeniz onaylandıktan sonra size bir bilgi e-postası göndermekte ve ürün bedelinizin geri ödemesini yapmaktayız. Kredi kartınıza yatırılan geri ödemenin kredi kartı ekstrenize artı bakiye olarak yansıması bankanızın uygulamalarına bağlı olarak ortalama iki – üç hafta sürebilmektedir ve GÜMÜŞZADE GÜMÜŞ’ün herhangi bir müdahalede bulunma hakkı yoktur. İade işleminizin kredi kartınıza yansımasında gecikme yaşanması halinde, bankanızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.
  • İade edeceğiniz ürün kullanılmamış ve hasar görmemiş olmalıdır. Ürün orijinal kutusu ile iade edilmelidir. İadenin elimize en kısa sürede ulaşabilmesi için GÜMÜŞZADE GÜMÜŞ’ün adresi mutlaka açık şekilde yazılmalıdır.
  • Ürününüzün iade onayı öncelikle firmamız MÜŞTERİ HİZMETLERİ tarafından verilmektedir, ancak ürün hasar nedeni ile iade ediliyorsa bazı durumlarda üretim departmanımız tarafından incelenip, onayı verilmekte ve iade buna göre sonuçlandırılmaktadır

İade Adımları

  • İade etmek istediğiniz ürüne ait fatura ile birlikte herhangi bir MNG Kargo şubesine gidiniz ve bir gönderi poşeti isteyiniz;

*MNG Kargo Poşeti Gönderici hanesine: Kendi isim ve bilgilerinizi yazınız,

*MNG Kargo Poşeti Alıcı hanesine: “GÜMÜŞZADE” yazınız,

*Alıcı Adres Hanesine : Mollafenari Mh. Kürkçüler Pazarı Sk. Yeşilsaray Han No:12/78 Çemberlitaş / Fatih / İSTANBUL Tel: 0212 520 51 97 (bu adres MNG Kargo kayıtlarında bulunmaktadır) yazınız,

  • Ürününüzü faturası ile birlikte iade etmeniz gerekmektedir. Faturanın paket içine konmaması durumunda iade işleminiz gerçekleşmeyecektir. Size satın aldığınız ürünün yanında gönderilen faturaya ait 2 nüshayı da lütfen paketin içine koyunuz.
  • Eğer ürünün faturası kurumsal ise, kurumun düzenlemiş olduğu, “Ürün Birim Fiyatı (KDV Dahil)” şeklinde kesilmiş bir “İADE FATURASI” ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadelerini “İADE FATURASI” kesilmediği takdirde tamamlayamamaktayız.
  • Ürünü MNG Kargo’ya teslim ettikten sonra www.gumuszade.com üzerinden giriş yaparak “Hesabım” başlığı altındaki “Sipariş Geçmişim” sekmesinden sipariş ayrıntılarınızı görüntüleyiniz. Daha sonra  kargoya verdiğinizi ve kargo poşetinin üzerinde bulunan AAB ile başlayan kargo numarasını mutlaka yazınız. Bu şekilde gönderdiğiniz kargo sigorta kapsamına girmiş olur ve hem gönderici olarak siz hem de alıcı olarak bizler hesaplanmamış aksaklıklar yaşamayız.

 

CAYMA HAKKI DIŞINDAKİ İADE İŞLEMLERİ
Tüketicinin ‘Sebep Göstermeksizin Cayma Hakkı’ sadece bahsi geçen alışveriş gerçekleştikten sonraki 7 gün içerisinde iade talebi bildirilen ürünlerin geri alımı için geçerlidir. 7 günü aşan sürelerde iade kabul edilemez. Ancak siz üretim hatası olduğunu düşündüğünüz ve iade etmek istediğiniz ürünleri teslim aldığınız tarihi takip eden 7 gün içerisinde bildirip yedi iş günü içerisinde bize ulaştırabilirsiniz. Bu durumda biz şikayetinizi üretim departmanımıza iletip inceleme yaptırarak ürünün iade alınıp alınamayacağını belirleyen bir süreç başlatıyoruz. Ürününüzün iadesi onaylandığında ürün bedeli ve geri gönderim için ödediğiniz kargo ücreti tarafımızdan size ödeniyor. Belirttiğiniz sorunun sebebi kullanım hatası olarak belirlendiğinde ise siparişiniz bize yolladığınız haliyle ve faturasıyla birlikte ‘alıcı ödemeli’ olarak geri gönderiliyor.

 

DEĞİŞTİRME ŞARTLARI
GÜMÜŞZADE GÜMÜŞ’den yaptığınız herhangi bir alışverişte, ürünü teslim aldığınız andan itibaren 7 gün içerisinde yukarıda belirttiğimiz koşulları yerine getirerek değişim yapabilirsiniz. Lütfen değişim için bize yolladığınız e-postada probleminizin ne olduğunu mutlaka belirtin.

Siparişiniz teslim edildiğinde, kargo yetkilisi eşliğinde paketinizi açmalı ve ürünü kontrol etmelisiniz. Beklenmedik bir durumda, sorunlu ürünle karşılaşırsanız paketi teslim almayıp kargo yetkilisine tutanak tutturarak kargo şirketi tarafından tarafımıza iade edilmesini sağlayabilirsinz. Bu durumda MÜŞTERİ HİZMETLERİ ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

WhatsApp WHATSAPP SİPARİŞ HATTI